
Op woensdag 25 februari organiseert de gemeente Venlo een openbare bijeenkomst waarin zij excuses zal uitspreken aan de Joodse gemeenschap voor haar rol tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Deze geschiedenis heeft diepe sporen nagelaten. Met deze bijeenkomst wil de gemeente recht doen aan het verleden. Ook wil zij erkenning bieden voor het persoonlijke leed dat Joodse inwoners en hun nabestaanden hebben ervaren door het handelen van het gemeentebestuur tijdens de Tweede Wereldoorlog in Venlo.
De bijeenkomst vindt plaats in de parterre van het stadhuis in Venlo. De inloop is tussen 15.30 en 16.00 uur. Burgemeester Antoin Scholten zal de excuses uitspreken. Daarnaast zijn er twee lezingen door Emeritus Professor Dr. Arnoud-Jan Bijsterveld en Dr. Jos Benders. Zij zullen onder meer ingaan op de omgang met het Joods vastgoed in de Tweede Wereldoorlog en de ambtelijke en morele dilemma’s die daarbij speelden. Zij belichten hoe individuele ervaringen van slachtoffers, daders en omstanders ons begrip van deze geschiedenis verdiepen. Aansluitend is er gelegenheid voor een informeel samenzijn. De bijeenkomst eindigt om 17.30 uur.
Iedereen die zich hierbij persoonlijk betrokken voelt, is welkom om deze bijeenkomst bij te wonen. Wij delen deze uitnodiging bewust breed, zodat iedereen de gelegenheid heeft om aanwezig te zijn. Kent u mensen voor wie deze bijeenkomst van betekenis kan zijn? Dan stellen wij het op prijs als u deze uitnodiging met hen wilt delen.
Wij verzoeken u vriendelijk zich vooraf aan te melden voor de bijeenkomst. U kunt zich aanmelden via: www.venlo.nl/bijeenkomst25februari.
© Bron gemeente Venlo.