Scholen uit gemeente Venlo strijden tegen textielafval

17 mrt 2022, 10:21 Gemeente
clothes gbde26ab49 1920
© Pixabay.

Van 21 maart tot en met 14 april vindt de Textiel Race Venlo plaats. Tien scholen leren alles over het belang van hergebruiken, repareren en recyclen van textiel! Na een gastles nemen ze het tegen elkaar op om zoveel mogelijk kleding en oud textiel in te zamelen. Het opgehaalde textiel en kleding wordt hergebruikt en gerecycled. En de school die het meeste inzamelt wint ook nog eens een geheel verzorgde schoolreis. Zo maakt de Textiel Race het inzamelen van textiel leuk, leerzaam en gemakkelijk!

Woont u in de buurt van deze scholen, dan kunt u tussen 21 maart en 14 april gemakkelijk en gratis uw textiel thuis laten ophalen. Dit doet u door uw textiel online aan te bieden op de website: www.textielrace.nl . Denk bij textiel aan een oude trui, uw sokken, oude gordijnen of een oude handdoek. De Textiel Race Venlo is een initiatief van Renewi in samenwerking met Het Goed en de gemeente Venlo.

U kunt helpen!

Wanneer u uw textiel op een juiste manier inlevert, draagt u eraan bij dat er minder milieuschade is, er minder mensen onder slechte omstandigheden moeten werken en er meer textiel hergebruikt kan worden. We maken het u gemakkelijk doordat het afval thuis opgehaald kan worden. Bovendien steunt u de school in uw buurt als kanshebber op een geheel verzorgde schoolreis. Dus, woont u in de buurt van de deelnemende scholen, doe dan mee en zet uw textiel online! Als dank voor het online aanmelden ontvangt u kortingscodes voor verschillende duurzame merken, zoals LABFRESH, Walra bed- en badtextiel, SKOT Fashion en Loop.a Life.

De scholen die meedoen zijn: KOM.MIJN (Belfeld), PassePartout (Tegelen), Sint Jozef (Tegelen), SBO De Lings (Tegelen), Sint Martinus (Venlo), Taal en Lent (Venlo), Mikado (Venlo), Kleur-Rijk (Venlo) De Springbeek (Venlo) De Koperwiek (Venlo).