Twee Limburgers, waaronder een 50- jarige Venlonaar staan volgende week samen met nog 20 anderen voor de rechter vanwege bedreigingen en beledigingen aan het adres van Sylvana Simons.
De mannen uit Venlo en Born spuiden hun gal net als vele anderen via Facebook, zo meldt
De Telegraaf (€) . Volgende week woensdag moeten ze, samen me de 20 andere verdachten in Rotterdam voorkomen
Plastic zak
De 28-jarige verdachte uit Born schreef bijvoorbeeld "Doe maar lekker aangifte... Sylvana Simons pleur op uit Nederland... trek een plastic zak over je rotkop en stik!!"
Media slet
De 50-jarige verdachte uit Venlo leek op Facebook alvast voor te sorteren op een strafzaak. "Ok OM dan pak me maar op Sylvana is gewoon een media slet die genomen wil worden door de partij Denk en een stadion vol zwarte pieten."
Verdachten die worden veroordeeld voor bedreiging, kunnen een maximumstraf van twee jaar cel tegemoet zien.
Politiek
Oud-televisiepresentatrice Sylvana Simons kreeg eind vorig jaar een onvoorstelbare hoeveelheid beledigingen naar haar hoofd geslingerd, toen ze bekend maakte zich verkiesbaar te stellen voor de politieke partij DENK. Later brak ze met die beweging, en richtte ze een eigen partij op met de naam Artikel1. Die partij haalde de kiesdrempel niet.