Hoëskamer De Ruysdonck ontvangt € 7.500 van het Oranje Fonds

17 mrt 2016, 20:44 Gemeente
bewonersgroep in vergadering over plannen aangaande huiskamer 2
Wel.Kom

Venlo - 17-03-2016 - Hoëskamer De Ruysdonck krijgt een bijdrage van € 7.500 van het Oranje Fonds voor de inrichting en verdere ontwikkeling van dit zelfstandige huiskamerproject in Blerick centrum.

Met de financiële bijdrage van het Oranje Fonds kunnen de nodige facilitaire voorzieningen worden uitgebreid zoals de keuken en het dakterras. De financiering is aangevraagd met hulp van Wel.kom. Het huiskamerproject wordt verder ondersteund door Bewonersondersteuning Venlo en Woonwenz.

In de Hoëskamer zorgen vrijwilligers op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag overdag voor koffie en thee voor senioren van appartementencomplex de Ruysdonck en hun omgeving. Daarnaast organiseren zij wekelijks activiteiten zoals kaarten, kienen, en knutselen en verzorgen zij elke donderdagmiddag een maaltijd met hulp van een professionele kok. Ook zijn er themafeestjes voor speciale gelegenheden zoals Carnaval en Pasen. Daarnaast is er een klusjesman op locatie om mensen te helpen met kleine klusjes die ze zelf niet meer kunnen.

Marian Punt, bewoner en actief vrijwilliger in de Hoëskamer: “We zijn heel erg blij met de bijdrage van het Oranje Fonds. Met deze sponsoring kunnen we onze activiteiten verder ontwikkelen. We gaan in ieder geval de keuken uitbreiden. Het koken is een groot succes, maar de huidige keuken is te klein voor het bereiden van een maaltijd voor 50 gasten. Een extra keukenruimte met kookplaat en horecaketels biedt uitkomst. Ook gaan we het geld gebruiken om het kale dakterras leuk aan te kleden met tuinmeubels, bloempotten en parasols. Dan kunnen de mensen op een mooie zomerdag ook naar buiten voor de koffie.”

Oranje Fonds

Het Oranje Fonds steunt jaarlijks ruim 7.500 sociale initiatieven in Nederland en het Caribische deel van het Koninkrijk.

Het afgelopen jaar ondersteunde het met € 27,4 miljoen initiatieven die ervoor zorgen dat mensen elkaar ontmoeten, minder eenzaam zijn, begrip krijgen voor elkaar en zich inzetten voor een ander. Het Oranje Fonds wordt o.a. gesteund door de Nationale Postcode Loterij, De Lotto en door Vrienden en bedrijven. Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima zijn sinds de oprichting het beschermpaar van het Oranje Fonds.