Dokters van de Wereld opent eerste Zorgcafé in Venlo

25 feb , 22:47 Nieuws
zorgcafe dokters van de wereld goedele monnens2
© Persfoto.

Op woensdag 26 februari opent Dokters van de Wereld haar eerste Zorgcafé in Venlo. Na succesvolle locaties in Amsterdam, Nijmegen en Utrecht breidt de organisatie uit naar Limburg om ook hier toegankelijke zorg en ondersteuning te bieden aan mensen die moeite hebben met het vinden van passende gezondheidszorg in Nederland.

De feestelijke opening vindt plaats op Via Crescendo 28 in Venlo, in aanwezigheid van wethouder Jacques Smeets. Met deze nieuwe locatie sluit Dokters van de Wereld aan bij Refugee Team, dat op dezelfde plek maatschappelijke begeleiding biedt aan statushouders en Repair Cafés organiseert.

Toegankelijke zorg en ondersteuningDe Zorgcafés van Dokters van de Wereld bieden laagdrempelige medische en psychosociale hulp aan mensen die moeilijk toegang vinden tot reguliere zorg. In Venlo kunnen bezoekers elke woensdagmiddag zonder afspraak terecht bij het inloopspreekuur voor vragen over hun gezondheid en de gezondheidszorg in Nederland. Daarnaast organiseert het Zorgcafé psychosociale groepsactiviteiten om de mentale weerbaarheid van deelnemers te versterken en hen te begeleiden naar passende zorg.

Vrijwilligers maken het verschilDe Zorgcafés draaien op de inzet van vrijwillige zorgprofessionals en cultuurmediators. ‘Onze vrijwilligers, vaak met een migratieachtergrond, spelen een cruciale rol in het overbruggen van taal- en cultuurbarrières. Zo zorgen we ervoor dat bezoekers zich gehoord voelen en de juiste zorg krijgen,’ aldus Jasper Kuipers, directeur van Dokters van de Wereld.

Met de opening in Venlo heeft Dokters van de Wereld nu negen Zorgcafés in Nederland. Kuipers: ‘Door drempels tot zorg te signaleren én te verlagen, verbeteren we de positie van mensen in kwetsbare situaties. Daarnaast versterken de Zorgcafés de sociale samenhang in de wijken en steden waar we actief zijn.’