Week van de teek: Oppassen geblazen, het tekenseizoen is weer begonnen

03 apr 2017, 23:08112 Nieuws
teek
Teek - Pixabay.
De teken zijn vanwege het mooie lenteweer al weer volop aanwezig. Oppassen geblazen dus. Jaarlijks worden er ruim 1,3 miljoen mensen in ons land gebeten door een teek. En dat kan vervelende gevolgen hebben.
Oppassen en je lichaam goed controleren na een wandeling in de natuur is dan ook aan te bevelen, zegt de GGD Zuid-Limburg.
Week van de teek
De week van de teek is van maandag 3 april tot 10 april 2017. Tijdens deze week besteden tal van organisaties aandacht aan de risico’s van tekenbeten de ziekte van Lyme. Want al zijn de gevaren wel redelijk bekend, de aandacht ervoor kan nog beter.
Het RIVM heeft een voorlichtingsfilmpje gemaakt. In deze film kun je zien waar teken voorkomen en hoe ze op mensen overstappen. Ook is in beeld gebracht hoe je jezelf kunt controleren en hoe je een teek moet verwijderen.
Spinachtig
Teken, spinachtige beestjes, huizen in bomen, struiken, hoog gras en dode bladeren. Ook kunnen ze verspreid worden door dieren. De teken doen zich graag te goed aan menselijk bloed. Ze kruipen vaak naar warme en beschutte plekken zoals liezen, knieholtes, oksels, bilspleten, achter oren en rond haargrenzen.
De klachten na een tekenbeet kunnen variëren van vermoeidheid en spierpijn tot hersenvliesontsteking en de ziekte van Lyme.
Voorlichtingsfilm over tekenbeten en de ziekte van Lyme.
[embed][/embed]
Bron RIVM en de 'week van de teek'
loading

Loading articles...

Loading