
Vandaag begint in Roermond de pro-formazitting tegen de in Venlo wonende broers Hakim (19) en Jamel (21) L. De broers worden verdacht van poging tot doodslag na een verkeersruzie in Blerick.
De verkeersruzie vond op 23 mei 2018 plaats op de Eindhovensweg in Blerick. Een 49-jarige Venlose mountainbiker liep daarbij ernstig letsel op. De broers worden ook verdacht van mishandeling van een agent tijdens hun arrestatie.
Oogkas fractuur
Een onhandige inhaalmanoeuvre van een auto met daarin een echtpaar leidde tot een handgemeen met drie inzittenden van een andere auto, waarin de broers L. zaten. Een passerende fietser die de drie mannen aansprak op hun gedrag werd vervolgens zwaar mishandeld. Hij werd zo erg mishandeld dat hij met een oogkas fractuur, hersenschudding, gekneusde ribben en gescheurde kaak in het ziekenhuis werd opgenomen. Tijdens de arrestatie van de broers heeft één van de mannen zich nog verzet tegen een agent.
Derde verdachte nog steeds spoorloos
Het Openbaar Ministerie legt de twee broers onder meer poging tot doodslag ten laste: ‘Hier was geen sprake van een conflict, maar van een verkeerssituatie’, aldus de officier van justitie. De broers zaten die bewuste dag samen met nog een derde verdachte in de auto. Volgens de broers speelde deze de grootste rol in het geheel, maar ze weigeren zijn naam te noemen. Uit angst voor weerwraak aldus de verdediging. De derde verdachte is nog altijd spoorloos.