Gemeente en VieCuri hangen vandaag de vlag halfstok

19 mrt 2019, 9:46 112 Nieuws
vlag halfstok
© Stockfoto.

De vlaggen bij overheidsgebouwen hangen dinsdag halfstok na de dodelijke schietpartij in een tram in Utrecht. De vlaginstructie geldt voor gemeenten, provincies en de Nederlandse diplomatieke posten in het buitenland.

Zo ook in bij het gemeentehuis van Venlo, bevestigd een woordvoerder aan Venlo Nieuws.

De koninklijke vlag die op de paleizen van het Koninklijk Huis wordt gehesen, is vandaag voorzien van een zwarte wimpel ten teken van rouw.

De vermoedelijke schutter Gökmen T. werd maandag na een klopjacht aangehouden in Utrecht. De politie hield ook nog twee andere verdachte aan.

Drie verdachten

Vanmorgen werd bekend dat de politie twee verdachten van de schietpartij in Utrecht heeft vrijgelaten. Alleen de hoofdverdachte zit volgens de Utrechtse burgemeester Jan van Zanen nog vast. Dat zei hij op Radio 1. De politie wil dit nog niet bevestigen.

Slachtoffers

Over de identiteit van de drie mensen die bij de aanslag om het leven zijn gekomen, is officieel nog niets bekendgemaakt.

Het AD

meldde maandagavond dat een van de drie dodelijke slachtoffers een negentienjarige vrouw uit Vianen zou zijn. Het tweede dodelijke slachtoffer is een vader van twee leerlingen van het Christelijk Gymnasium Utrecht (CGU). Hier wordt dinsdag ook stilgestaan bij zijn dood. De man zou ook jeugdtrainer zijn bij voetbalvereniging C.O.V. Desto. De amateurclub uit Utrecht plaatste maandagavond een bericht op zijn website.

Bron; Nieuws.nl